energy.scene.pl

Popularny magazyn na ośmiobitowe Atari

Wybierz muzykę:

Energy 1: 1 2 3 4 5
Energy 2: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Prawo jazdy - na wesoło!

seeker
autor: seeker

Z robieniem prawa jazdy wiąże się nie tylko nauka, ale również robiąc prawo jazdy poznajemy wielu bardzo ciekawych ludzi. Ja sam będąc w trakcie kursu poznałem pewną fajną dziewczynę, z którą obecnie jesteśmy parą wspaniałych przyjaciół. Poza tym w czasie kursu dochodzi do wielu przezabawnych sytuacji. Kilka z nich znajdziecie w tym tekście !


* Siedzimy na wykładzie i facet pyta nas o znaki. Pokazuje nam znak: "Dwa niebezpieczne zakręty" i pyta się gościa:

- Jaki to jest znak ?

Łepek siedzi, myśli przez jakieś dwie minuty, po czym odpowiada:

- Droga łamana !

Wszyscy leją ze śmiechu ! Gość pokazuje następny znak. Jest to znak "Uwaga na dzieci" (biegnąca dziewczynka i chłopak biegnący za nią). Znowu pytanie:

- Jaki to znak ?

Pyta tego samego chłopaka. Ten tym razem szybko odpowiada:

- Ja myślę, że to "Zboczeniec" !

Znowu śmiech. Niezrażony wykładowca pokazuje nam następny znak. "Zakaz wjazdu samochodów z materiałami niebezpiecznymi" (taki samochodzik z tyłu którego narysowany jest wybuch). Tym razem facet pyta się ogólnie, czy czasem ktoś nie wie, jak nazywa się ten znak. Ja nie wytrzymuję i mówię:

- Zakaz wysadzania pojazdów !

Tego już było za wiele. Wszyscy, nie wyłączając wykładowcy, pokładają się ze śmiechu.


* Instruktor narysował na tablicy krzyżówkę, narysował na niej samochody, odwraca się do nas i pyta:

- I co waszym zdaniem powinien zrobić KIEROWIEC ?

Wszyscy oczywiście się śmieją. Instruktor ze zdziwioną miną:

- I z czego się cieszycie ?


* Jedziemy samochodem na jazdę do Białegostoku. Instruktor włożył okulary i czyta gazetę. Nagle chłopaczek kierujący samochodem zauważył przed sobą furmankę. Z przeciwka jechał drugi samochód, ale był jeszcze bardzo daleko. Chłopak nie wie, co ma zrobić. Gdy już jest jakieś 100 metrów do furmanki, dochodzi do wniosku, że się nie wyrobi i mocno naciska na hamulec. Instruktor o mało co nie walnął głową w szybę, a z nosa spadły mu okulary

- O żesz ty chuju jeden... !!! - zaczyna wiązankę, która trwa przez następne 40 minut.


* Jedna z panienek jeździ po placyku trenując manewry. W pewnym momencie zatrzymuje się, bo przez przejście dla pieszych przechodzi instruktor. Gdy jest naprzeciw samochodu, nie wiedzieć czemu ona dodaje gazu i puszcza sprzęgło.

Instruktor ląduje na masce samochodu. Spełza z niej i wqrwionym tonem syczy:

- A więc to tak ? Instruktora chcesz przejechać ?!


* Jedziemy do Białegostoku. Chłopaczek kierujący samochodem zbliża się do samochodu jadącego w tym samym kierunku. Gdy jest jeszcze jakieś 200 metrów od niego, włącza lewy kierunkowskaz i zaczyna go wyprzedzać. Instruktor łapie za kierownicę, sprowadza samochód na prawy pas i zaczyna wiązankę:

- A gdzieś ty się chuju uchował, co ?!


Są to wszystkie śmieszne sytuacje, jakie udało mi się zapamiętać z mego wiekopomnego kursu. Może kiedyś przypomnę sobie tego więcej, to wrócę do tego tematu.Poprzednia strona: Prawo jazdy - na poważnie
Następna strona: Rodzinka (1) - opowiadania